FİRMA PROFİLİ

Ozon Sağlık Hizmetleri Ltd. Şti., 2000 yılında kurulmuş bir firma olup ana faaliyet alanı “Ozon Terapi” cihazları ve sarf malzemeleri üretimi, ithalatı, satışı ve satış sonrası hizmetlerdir. Firmamız, bu sektördeki en eski firmalardan biri olup pazar lideri konumdadır.

2012 yılında firmamız tarafından üretilen “TURKOZONE BLUE Medikal Ozon Jeneratörü” pazara sunulan ilk yerli medikal ozon jeneratörüdür.

Firmamız, 2005 yılında Medikal Ozon Derneği’nin kurulmasında da büyük rol oynamış, bu derneğin ve diğer tamamlayıcı tıp derneklerinin çabaları ile 2014 yılı başlarında Sağlık Bakanlığı, Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Yönetmeliğini yayınlamıştır.

Firmamız 2020 yılında Türkiye’de ürettiği “vakumlu sitratlı cam şişeler” ile de ilk yerli sarf malzeme üreticisi ünvanına sahip oldu.

2012 yılında Turkozone Blue S cihazının üreimi ile “ilk yerli ozon cihazı üreticisi” ünvanını alırken, 2021 yılında ilk yerli akıllı medikal ozon cihazı; i-MODE’u ile bu alanındaki üretimini inovasyonla zirveye taşımıştır. Yerli üretimin ithal ürünlerin çok üstünde bir kaliteyle hem ülkemizde hemde ozon cihazı markası olarak Dünya’da marka olmayı başararak ürünlerini satışa sundu.

Sahip olduğu ve hedeflediği ürün portföyü ile pazardaki gelişmelere sürekli hazır olabilmek için ar-ge faaliyetlerini sürdüren firmamız bir yandan da edindiği teknik birikim ve altyapıyı ozonun farklı sektörlerdeki kullanım alanlarına yönlendirmeyi hedeflemektedir.